6 marca 2018 r.
Misterium Męki Pańskiej 2018
Zapraszamy do zapoznania się z plakatem i do udziału w tej wyjątkowej uroczystości poprzedzającej Święta Wielkanocne, która odbędzie się w Niedzielę Palmową. 
2 marca 2018 roku
Oficjalne otwarcie wystawy

Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie wystawy prac Czesława Kowalczyka, które zaplanowano na 16 marca br. (piątek) na godz. 14:00 w Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego w Starostwie Powiatowym w Słupsku.
Ekspozycja składa się  z dwóch części. W Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego podziwiać można m.in. rzeźby o różnorodnej tematyce - wykonane głównie z drewna lipowego, obrazy czy kolorową kolekcję aniołków z masy solnej. Natomiast na pierwszym piętrze Starostwa znajdują się rysunki wykonane ołówkiem.
Czesław Kowalczyk w kwestii sztuki jest samoukiem, wiedzę zdobywa obserwując pracę innych artystów. Pierwsze swoje rzeźby stworzył jako siedemnastolatek. Podejmuje też próby literackie, zaś ich wyniki publikowane są w dwumiesięczniku „Powiat Słupski”.
Wystawa w Starostwie jest pierwszą, publiczną prezentacją prac Czesława Kowalczyka.

28 lutego 2018 r.
Konkurs plastyczny Niekontrolowany Obszar Wrażliwości rozstrzygnięty
                                                       

24 lutego w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego Niekontrolowany Obszar Wrażliwości. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu nastepujących nagród i wyróźnień:


Stypendium im.Stefana Morawskiego i Iwony Grzymskiej ufundowane przez Krzysztofa  Grzymskiego w wysokości – 1.500,-zł   przyznano Klaudii Zakrzewskiej za dwie prace „Martwa natura z pędzlem” i „Martwa natura z torebką”
Grand Prix  Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymuje Małgorzata Smorczewska – Perchacz ze Słupska za rzeźbę  „bez tytułu” w wysokości – 2.000,-zł
2 Nagrody równorzędne  Prezydenta Słupska  otrzymują:
Jacek Janowski ze Słupska za rzeźbę „Trzy ptaki”  - 750,-
Elżbieta Bernacka – Hanus ze Smołdzina za  2 obrazy „Bezczas” i „Wspomnienie z dzieciństwa” – 750,-
Nagrodę Starosty Powiatu Słupskiego w wysokości  1.000,-otrzymuje:
Daria Elwart z Bukówki za dwie prace „Martwa natura”
 Nagrodę Dyrektora Muzeum Pomorza Środkowego w wysokości 1.000,-otrzymuje  Władysław Rybak za  dwie prace „Kapela” i  „Ustka”
 Nagrodę  Rektora  Akademii Pomorskiej  w wysokości 500,- otrzymuje Mirosława Dawidowicz z Lęborka .
 Nagrodę Dyrektora Liceum Plastycznego w Słupsku w wysokości 500,- otrzymuje Marek Seweryniuk ze Słupska za pracę „Dom Kolejarza zimą”
Nagrodę proboszcza parafii św. Jacka  w wysokości 500,- zł otrzymuje Halina Janiszewska ze Słupska za dwie prace „Madonna” i „Sen”
 Nagrodę Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury w wysokości 500,-zł otrzymuje Paweł Kędzierski ze Słupska za akwarelę  „Zmienne nastroje”
 Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej  w wysokości 200,- otrzymuje Grażyna Galant ze Słupska za pracę „Szach mat”
 
Wyróżnienia honorowe otrzymują:
1.Joanna Laskowska  - martwa natura
2.Magdalena Majewska – martwa natura
3.Alicja Grabska – martwa natura z błękitem i zółcią                                                        
4.Joanna Buniek -  „Cisza na morzu”
5.Halina Krewniak - Lato
6.Ewa Grużewska – „Wszechświat”
7. Maciej Gawlak – „Gruchogór”
8. Piotr Steć – ażurowa rzeźba na strusim jaju


 
27 lutego 2018 r.
Podziękowania od DPS w Machowinku

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP