26 lutego 2018 r.
XIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich - najlepsze KGW wyłonione!
W sobotę 24 lutego w Jezierzycach odbył się XIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich organizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego.Uroczystego otwarcia dokonali organizatorzy imprezy: Wójt Gminy Słupsk – Barbara Dykier, Starosta Powiatu Słupskiego - Zdzisław Kołodziejski,  Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego/Oddział w Słupsku – Wiesław Ziegert.
W tegorocznej edycji Turnieju rywalizowało pięc Kół z Kukowa, Rowów, Kępic, Biesowic i Jezierzyc. Panie musiały zmierzyć się w pięciu punktowanych konkurencjach:
  •  kulinarna:  wielkanocny mazurek oraz pisanka (zwycięzca w tej konkurencji KGW   Kukowo),
  •  edukacyjna: „Nasi bracia mniejsi”-tablica edukacyjna (laureaci w tej  konkurencji   KGW     Kępice),
  •  moda: „Deszczowa kreacja” (w tej konkurencji tryumfowało KGW Rowy),
  •  piosenka kabaretowa połączona z inscenizacją pt. „Warto było i/lub Mega babki   to   my”(zwycięzca w   tej konkurencji KGW Jezierzyce),
  •  taneczna: dowolny (zwyciężyło KGW Rowy). 
Najwięcej punktów  i tytuł zwycięzcy uzyskało KGW z Rowów, które odebrało Nagrodę Starosty w wysokości 3 tys. zł. i będzie reprezentować nasz powiat  na poziomie wojewódzkim podczas finału w Żukowie.
W turnieju wystapiły gościnnie Panie z KGW z Łebienia, ubiełoroczne zwyciężczynie imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a wszystkim uczestniczkom Turnieju serdecznie gratulujemy
yes
26 lutego 2018 r.
NOWA WYSTAWA W SŁUPSKIM STAROSTWIE

Zapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy autorstwa Pana Czesława Kowalczyka, która dostępna jest dla zwiedzających od 23 lutego. Składa się ona z dwóch części. W Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego podziwiać można m.in. rzeźby o różnorodnej tematyce wykonane głównie z drewna lipowego, obrazy czy kolorową kolekcję aniołków z masy solnej. Na pierwszym piętrze Starostwa znajdują się  rysunki wykonane ołówkiem.
 Czesław Kowalczyk w kwestii sztuki jest samoukiem, wiedzę zdobywa obserwując pracę innych artystów. Pierwsze swoje rzeźby stworzył jako siedemnastolatek. Podejmuje też próby literackie, zaś ich wyniki publikowane są w biuletynie Powiat Słupski. 
Wystawa w Starostwie jest jego pierwszą indywidualną wystawą. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć a następnie do obejrzenia dzieł artysty.

 

21 lutego 2018 r.
XXXIV Edycja Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego Niebieskie Tarcze

W Słupskim Ośrodku Kultury zrealizowana zostanie kolejna edycja Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego Niebieskie Tarcze.
Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów. W Turnieju mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różnorodne konwencje teatralne (teatry żywego planu: teatry dramatyczne, teatry ruchu, teatry tańca, teatry plastyczne: teatry lalki i przedmiotu oraz kabarety).

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie www.sok.slupsk.pl 

Karty zgłoszeń dwóch zespołów teatralnych należy przesłać do dnia 10 kwietnia 2018 roku (wtorek). Zaprezentują się one na etapie rejonowym.

 
Informacje, o których mowa mogą zostać przesłane pocztą tradycyjną na adres:

Słupski Ośrodek Kultury – Teatr Rondo
ul. Niedziałkowskiego 5a
76 – 200 Słupsk,
faxem (nr 59 84 56 442)

lub pocztą elektroniczną: rondo@sok.slupsk.pl

Eliminacje rejonowe odbędą się w dniu 26-27 kwietnia 2018 r., w Ośrodku Teatralnym Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a w Słupsku - początek konkursu zaplanowany jest na godz. 10.00. Zespół rozpoczynający prezentacje będzie mógł przeprowadzić próbę w dniu występu w godz. od 8.30 do 9.30.

Informacji dot. Turnieju udziela: Wiesław Dawidczyk - koordynator projektu – SOK – Teatr Rondo - tel. /059/ 842 63 49

 

19 lutego 2018 r.
Niekontrolowany Obszar Wrażliwości - wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa
W sobotę 24 lutego o godz. 12.00 w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku przy ul. Dominikańskiej 5 odbędzie się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom X KONKURSU PLASTYCZNEGO NIEKONTROLOWANY OBSZAR WRAŻLIWOŚCI. Na tegoroczną edycję NOW  napłynęło 157 prac od 90 autorów. Jury przyznało 10 nagród i 8 wyróżnień. W związku z tym wydarzeniem w restauracji Anna de Croy oraz w Młynie Zamkowym odbędzie się także wystawa pokonkursowa. Patronat nad imprezą sprawują Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Słupska oraz Starosta Powiatu Słupskiego. 

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP