15 czerwca 2018 r.
XIV Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej Wielokulturowe Pomorze
14 czerwca br. o godz. 9.00 w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku odbyło się XIV Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej "Co nas jednoczy?- drogi do niepodległości". Otwarcia  dokonała P. Bożena Żuk - Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku oraz P. Marzenna Mazur - Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Następnie wystąpili zaproszeni przez organizatorów goście.
Forum podzielone zostało na pięć bloków tematycznych:
- NIEPODLEGŁA W SŁOWIE I PIEŚNI
- NIEPODLEGŁA NAD MORZEM
- MUZYKA POLSKA
- MEANDRY NIEPODLEGŁOŚCI
- NIEPODLEGŁA W SZKOLE - OPOWIEDZIEĆ WOLNOŚĆ 
Wydarzeniu towarzyszyły także wystawy artystyczne oraz Targi Książki Regionalistycznej.

Imprezę prowadziła P. Grażyna Przybylak ( autorka projektu, konsultant ds. edukacji międzykuturowej oraz humanistycznej ODN w Słupsku) oraz P. Daniel Kalinowski (autor projektu z Akademii Pomorskiej w Słupsku).
Wsparcia finansowego udzieliło m.in. Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.


 
12 czerwca 2018 r.
Zaproszenie na Plener Fotograficzny
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza
miłośników fotografowania na kolejny plener fotograficzny
„Inwentaryzacja Wieszyno”. W dniu 16 czerwca (sobota) o godz. 12
spotykamy się przed Świetlicą w Wieszynie.


Dalsze informacje w sekcji "czytaj więcej"
11 czerwca 2018 r.
V Kaziuki nad Słupią już za nami!
Dumni z Polski

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska” triumfował w II Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych, który odbył się 9 czerwca br. w ośrodku „Leśny Kot” w Lasku Północnym w Słupsku.  Celem imprezy, która przebiegała pod hasłem „Dumni z Polski”, było: propagowanie wspaniałej tradycji chóralnej i muzycznej narodu polskiego, popularyzacja pieśni patriotycznych i wojskowych oraz konfrontacja osiągnięć artystycznych i wymiana doświadczeń. 
Festiwal zainaugurowała defilada zespołów, prowadzona przez Ustecką Orkiestrę Dętą. Następnie na scenie zaprezentował się z kilkudziesięciominutowym koncertem  Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha,  laureat nagrody głównej I Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w „Leśnym Kocie” w Słupsku.


 
8 czerwca 2018 roku
Prezentacje artystyczne Łupawa 2018

25 maja o godz. 10:00 w świetlicy w Łupawie odbyły się XXVI Powiatowe Prezentacje Artystyczne Łupawa 2018. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży form kulturalnego spędzania wolnego czasu, inspirowanie dzieci i młodzieży do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci i młodzieży, a także wymiana doświadczeń oraz integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk kulturowych.
Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego. 

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP