27 kwietnia 2018 r.
XXIII Festiwal Poetycki Księdza Pasierba
Już za miesiąc, w dniach 5-6 czerwca 2018 roku, XXIII Festiwal Poetycki im. Księdza Pasierba.  Festiwal to działania konkursowe oraz koncerty, warsztaty, spotkania. Organizatorzy, Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie i Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, do 15 maja czekają na wiersze, eseje, inne prace określone w Regulaminie oraz zgłoszenia udziału w zmaganiach konkursowych.
 
Strona Festiwalu http://liceum.pelplin.pl/festiwal/
Kategorie konkursowe:
RECYTACJE
PROGRAMY POETYCKO – MUZYCZNE
POEZJA ŚPIEWANA
JUWENILIA POETYCKIE    
ESEJ
PAMIĘĆ O DZIEDZICTWIE KULTUROWYM
 
Nadesłane prace oraz zmagania konkursowe podczas Festiwalu oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów, w tym poloniści i aktorzy. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe oraz liczne upominki.
 Festiwal to też spotkanie młodych pasjonatów poezji i prozy. W tym roku zaplanowano warsztaty słowa, recytacji, na które zapraszamy pierwszego dnia Festiwalu już od godz. 10.00. Natomiast wieczorem pierwszego dnia, zapraszamy na koncert do Muzeum Diecezjalnego, a następnie na „Spotkanie Młodych” w Ośrodku Kultury. Przybędą m.in. artyści z Teatru Kuźnia Bracka oraz inni goście. W kawiarnianych klimatach będzie czas na muzykę, poezję i rozmowy do późnego wieczora.
Festiwal Poetycki  zakończymy po południu w środę 6 czerwca koncertem galowym z występami laureatów oraz zaproszonego zespołu Krakowskie Przedmieście, który wykonuje m.in. utwory Księdza Pasierba.  
 Do zobaczenia w Pelplinie, w mieście Księdza Pasierba!
 
Piotr Łaga
dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie
tel. 58 5361452; 605 477 499
www.mok.pelplin.pl
 
Rafał Deska
dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie, tel. 58 536 15 71
 
27 kwietnia 2018 r.
Lekkie Piórko
 
19 kwietnia br. odbyła się już kolejna edycja Regionalnego Turnieju Poetyckiego "Lekkie Piórko", którego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogli pochwalić się swoimi przemyśleniami ujętymi w formie poezji. Spośród nich jurorzy wybrali autorów najciekawszych prac.
Zdjęcia dostępne są w naszej galerii
27 kwietnia 2018 r.
Warsztaty rzeźbiarskie
Trwają stacjonarne warsztaty rzeźbiarskie pod okiem mistrza rzeźby Zenona Frąckiewicza. Zajęcia, których współorganizatorem jest Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego, odbywają się w Pracowni Rzeźbiarskiej Powiatu Słupskiego, działającej przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Warsztaty zorganizowano dzięki stypendium starosty słupskiego, które jest przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury w powiecie.
 
27 kwietnia 2018 r.
Spotkanie poetyckie
26 kwietnia (w czwartek) w budynku przy ul. Szarych Szeregów 14B odbyło się kolejne spotkanie nieformalnej grupy literackiej - poetów z powiatu słupskiego w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Współorganizatorem spotkań jest Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego, a opiekę merytoryczną sprawuje Zbigniew Babiarz-Zych, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Słupsku.
Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć 
30 lipca 2018 roku
Serdecznie zapraszamy do nadsyłania
zgłoszeń do udziału w
Powiatowym Konkursie na Chleb i Wieniec Dożynkowy
Na Państwa zgłoszenia czekamy do
3 września 2018 roku. 
Poniżej do pobrania REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIA.


http://cer.slupsk.pl/files/Regulamin_1.pdf
http://cer.slupsk.pl/files/Formularz%20zg
%E2%94%BC%C3%A9oszeniowy.doc
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP