10 sierpnia 2018 roku
Na zakończenie wykonawcy z Rosji i Tajwanu

Ostatni koncert w ramach 36. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbył się 9 sierpnia br. w kościele św. Jacka w Słupsku. Najpierw na organach zagrał Taras Baginets (Rosja), a następnie zaprezentował się Chór Filharmonii z Tajpei (Tajwan).
Od 5 lipca br. przez kolejnych sześć czwartków świątynia wypełniała się po brzegi. Prezentowali się wybitni organiści oraz znakomite chóry z kraju i zagranicy, w tym z: Rosji, Niemiec, Szwecji, Syrii i Tajwanu. Każdorazowo wstęp na koncert był wolny.  
Głównym organizatorem festiwalu jest Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Finansowego wsparcia imprezie udzielił powiat słupski za pośrednictwem Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

6 sierpnia 2018 r.
VIP-Y W RUNOWIE

Dzień dla bardzo ważnych osób zorganizowano 5 sierpnia br. w „Wiosce Dyla”, która powstała w ramach projektu „Zabawa w miasto - dzieci budują swój świat” na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie (powiat słupski). Wśród przybyłych gości znaleźli się: Zdzisław Kołodziejski starosta słupski, Rafał Konon, wicestarosta słupski, Jan Olech, przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego, radni rady powiatu słupskiego, wójtowie oraz dyrektorzy szkół i instytucji z powiatu słupskiego.
Projekt, autorstwa Kreisjugendring e.V. Mölln, wzorowany jest na niemieckiej zabawie w  miasto o nazwie Tillhausen i odbywa się w ramach długoletniej współpracy powiatu słupskiego z  Herzgotum Lauenburg w Niemczech. W ramach zadania młodzież w wieku 11-14 lat zamieszkała w wybudowanym w Runowie miasteczku namiotowym, w którym życie toczy się na wzór prawdziwego miasta dorosłych. Miasteczko  podzielono na dwie części - sypialnianą i miejską z własną radą miasteczka, burmistrzem i urzędem pracy.

1 sierpnia 2018 roku
„Przyroda powiatu w obiektywie” - konkurs fotograficzny

Starosta Słupski informuje, że przystępuje do organizacji kolejnej edycji konkursu fotograficznego pod hasłem „Przyroda powiatu w obiektywie”.  Zdjęcia nadsyłać można w czterech niżej wymienionych kategoriach:

    I - Krajobraz powiatu słupskiego,
    II - Przyroda oczami dzieci,
    III - Przyroda oczami młodzieży,


Swoje prace wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz w przypadku dzieci i młodzieży z pisemną zgodą rodzica (opiekuna) należy składać w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14 w  Biurze Obsługi Interesanta – pok. nr 1 w terminie do dnia 28 września 2018r.  Prosimy o załączenie wersji elektronicznej zdjęcia lub negatywu.

Regulamin konkursu, wzór karty zgłoszenia uczestnika oraz zgoda rodzica (opiekuna) na udział w konkursie, dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.powiat.slupsk.pl w zakładce DLA MIESZAKAŃCÓW >ŚRODOWISKO oraz  w siedzibie Starostwa: w Biurze Obsługi Interesanta - pok. nr 1 i w Wydziale Środowiska i Rolnictwa – pok. nr 316.

Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można pod nr tel. (59) 841 85 34.

Na laureatów czekają cenne nagrody!

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP