18 marca 2019 r.
Rekordowy Wiejsztuk 2019 w Kobylnicy
15 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się VII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Wiejskich „Wiejsztuk”. W wydarzeniu uczestniczyła rekordowa liczba grup teatralnych z powiatu słupskiego - aż dziesięć! W sumie na scenie wystąpiło blisko 200 młodych aktorów z Łupawy, Kobylnicy, Biesowic, Zaleskich, Dębnicy Kaszubskiej, Słonowic (dwie grupy), Głobina, Objazdy i Jezierzyc. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII szkół podstawowych.
Przegląd organizowany jest w celu: prezentacji umiejętności grup teatralnych szkół podstawowych oraz świetlic wiejskich z terenu powiatu słupskiego, szerzenia kultury żywego słowa, umożliwienia młodzieży konfrontacji dokonań artystycznych oraz pobudzenia kreatywności młodzieży.

Tematyka spektakli była dowolna. Grupy zaprezentowały przedstawienia związane m.in. z niechcianymi zachowaniami społecznymi, codziennym życiem ucznia, bajkami i świętami. Po obejrzeniu dziesięciu spektakli jury postanowiło przyznać cztery wyróżnienia. Trafiły one do grup teatralnych: „Mina” z Ustki, „Że ho, ho” z Dębnicy Kaszubskiej, „Kurtynka” ze Słonowic i „Gawędziarze” z Jezierzyc. Nagrody w kategorii: klasy I-IV otrzymały zespoły: II miejsce – „Mała Kurtynka” ze Słonowic, I miejsce - „Kabaret Horrorek” z Kobylnicy, który zaprezentował przedstawienie pt. „Rodzina Jasia i Kopciuszek”. Nagrody za trzecie miejsce nie przyznano. W starszej kategorii: klasy V-VIII wręczono dwie nagrody za zajęcie trzeciego miejsca ex aequo – grupie teatralnej z Biesowic i grupie „U drzwi teatru” z Objazdy. Nagrodę za zajęcie drugiego miejsca odebrała grupa teatralna „Domino” z Głobina, a za pierwsze - aktorzy z Łupawy, którzy przedstawili spektakl pt. „Inny”. W ocenie jurorów tegoroczny „Wiejsztuk” stał na bardzo wysokim poziomie. Nagrody, wśród których znalazły się karty podarunkowe , dyplomy, torby z drobnymi upominkami od gminy Kobylnica i powiatu słupskiego oraz okazałe paczki ze słodyczami, wręczył Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.

Organizatorami imprezy byli: powiat słupski, gmina Kobylnica, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku i Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Do zobaczenia za rok!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć (fot. Jan Maziejuk - CER)
14 marca 2019 r.
Bursztynowe Nuty Poezji
IV Ustecki Konkurs Poezji Śpiewanej odbył się 14 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Współorganizatorem imprezy było Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Fot. CER
13 marca 2019 r.
XII Powiatowy Przegląd Kabaretów
Już 1 kwietnia 2019 r. o godz.10.00 w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbędzie się kolejna edycja "OBCIACHU". Prosimy o uważne zapoznanie się z Regulaminem przeglądu oraz wymogami organizatora. Zgłoszenia należy dostarczyć do GCKiP w nieprzekraczalnym terminie do 22 marca 2019 r.
Regulamin, karta zgłoszenia oraz formularz zgody rodzica lub opiekuna do pobrania poniżej:


http://cer.slupsk.pl/files/zgoda%20rodzica.pdf
http://cer.slupsk.pl/files/karta_1.pdf
http://cer.slupsk.pl/files/regulamin%20obciach.pdf
 
12 marca 2019 r.
UFF(o) A 2019 - ZAPRASZAMY!
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku