12 marca 2019 r.
UWAGA!
W dniu 15 marca br. (piątek) w związku z organizacją imprezy kulturalnej w terenie (WIEJSZTUK 2019), kontakt z Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku od godz. 9.00 - 15.30 tylko pod numerem tel. 602 646 259.
 
11 marca 2019 r.
Kobieca wystawa w Kobylnicy
W Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy prezentowane są reprodukcje słynnych dzieł malarskich wykonane przez mieszkankę Wrzącej  Panią Alinę Dudek, dla której malowanie stanowi wieloletnią pasję oraz sposób na oderwanie się od codzienności.
Obrazy są wiernymi kopiami prac tak wielkich twórców jak Leonardo da Vinci, Edgar Degas czy Tamara Łempicka. Wystawę można podziwiać do końca marca br.

źródło: https://kobylnica.pl/foyer_wypelnione_reprodukcjami_wielkich_dziel,6972,282.html
11 marca 2019 r.
KGW Głobino - Stanięcino z Grand Prix
9 marca br. w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach zorganizowano XIV Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich.
 W rywalizacji uczestniczyło siedem kół z pięciu gmin powiatu słupskiego.
Celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska wiejskiego w powiecie słupskim i województwie pomorskim, popularyzowanie dziedzictwa kulturowego regionu, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców i kultywowanie  tradycji.
Po przeprowadzeniu pięciu konkurencji i podliczeniu punktów najlepsze okazało się Koło Gospodyń Wiejskich Głobino-Stanięcino, któremu przyznano Grand Prix i czek w kwocie 3000 zł. Nagrodę wręczył Paweł Lisowski, Starosta Słupski.
Oprócz zwycięzców w zmaganiach udział wzięły koła z Barcina, Kobylnicy, Łebienia, Kępic, Jezierzyc i Stowięcina. Wszystkie one musiały się zmierzyć z następującymi konkurencjami: produkt tradycyjny – śledzie marynowane w oleju; tablica – „1918-2018 My Polacy”; moda – „Otulona kwiatami”; scena kabaretowa – „Kagiewuszki kandydują – program wyborczy na wesoło”; piosenka z inscenizacją – „O mojej mamie”.
Zwycięskie KGW ma reprezentować powiat słupski podczas XVI Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który zaplanowany jest w maju w Żukowie.
Organizatorami zmagań powiatowych byli: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, PODR Oddział w Słupsku, gmina Słupsk, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupska oraz powiat słupski. Pieniądze na Grand Prix przekazało Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.
Fot. Jan Maziejuk
7 marca 2019 roku
Zapraszamy do współpracy!
Serdecznie zapraszamy artystów, malarzy z powiatu słupskiego do zaprezentowania swoich prac w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Zachęcamy przede wszystkim osoby z obrazami dotąd nigdzie niepublikowanymi. Informacje i zdjęcia z wystaw prezentujemy na stronach internetowych www.powiat.slupsk.pl, www.cer.slupsk.pl oraz na fanpage na Facebooku: Morski Powiat Słupski i Centrum Edukacji Regionalnej. Na zdjęciach obrazy z aktualnej ekspozycji Anny Zduńczyk na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku.

Kontakt: Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14B, 76-200 Słupsk, tel. 59 844 57 58, e-mail: biuro@cer.slupsk.pl, dyrektor@cer.slupsk.pl. Zwykle prezentujemy 15 obrazów przez kilka tygodni.

Główne cele Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku to m.in.: upowszechnianie kultury, sztuki i nauki oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego, a także tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania wiedzą i sztuką. Zachęcamy do współpracy.  


KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku