6 marca 2019 roku
Piknik integracyjny

28 lutego br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy odbył się kolejny Piknik Integracyjny. Hasło przewodnie "A może bezpiecznie nad morze " towarzyszyło  warsztatom profilaktycznym   zorganizowanych w punktach : żeglarskim, strażackim, policyjnym, wojskowym, WOPR-owskim i leśnym .

Ośrodek gościł uczniów z zaprzyjaźnionych szkół - SOSW Słupsk, SOSW Wejherowo, SP Zagórzyca, SSZ Damnica, SP Damno, SP Kobylnica, SP nr 2 Ustka, SP nr 9 Słupsk, SP nr 4 Słupsk.

Z zaproszenia skorzystał również Starosta Powiatu Słupskiego Paweł Lisowski, Sebastian Irzykowski - radny Sejmiku Wojewódzkiego, Dyrektorzy Szkół, Wójtowie Gmin Powiatu Słupskiego. Organizatorzy dziękuje wszystkim partnerom i zapraszają  na kolejny piknik.

SOSW

5 marca 2019 roku
Twórcy ludowi gminy Kępice

Sołectwo Bronowo organizuje wystawę twórców ludowych z gminy Kępice. Wydarzenie odbędzie się już 16 marca w świetlicy wiejskiej. Na pomysł jej zorganizowania wpadła sołtys Dorota Wiśniewska razem z Janem Maziejukiem, znanym fotografem, a jednocześnie przyjacielem Bronowa.
- Chcieliśmy pokazać, że w naszej gminie są osoby, które zajmują się twórczością ludową. Myślę tutaj o szydełkowaniu, malowaniu i haftowaniu obrazów, rzeźbiarstwie, graniu na akordeonie, rysowaniu ołówkiem - wylicza sołtys. - Każda z osób będzie miała swoje stanowisko. Zorganizujemy też poczęstunek dla wszystkich uczestników. Od kilku lat współpracuję ze znanym fotografem Janem Maziejukiem i wspólnie wpadliśmy na ten pomysł. Chcieliśmy jeszcze bardziej wypromować gminę i tym samym Bronowo. W naszym wydarzeniu będą uczestniczyły "Kępiczanki", które umilą nam popołudnie swoim śpiewaniem. W organizacji wydarzenia pomoże również świetlicowa Danuta Jungling - kończy Dorota Wiśniewska.
Nie jest to pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez sołectwo. Kilka miesięcy temu szerokim echem odbiło się wydarzenie staropolskiej tradycji "darcia pierza". Od kilku lat Bronowo jest miejscem organizacji Powiatowego Kuligu Drezynowego.

6 lutego 2019 roku
Kolejna edycja Wiejsztuka!
Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Wiejskich "Wiejsztuk 2019" który odbędzie się 15 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. 
Na zgłoszenia czekamy do 8 marca br. 
W załączeniu regulamin oraz karta zgłoszenia.
               fot. Jan Maziejuk (Wiejsztuk 2017)
http://cer.slupsk.pl/files/2.%20Karta%20zg%C5%82oszenia%20%20Wiejsztuk%202019.pdf

Serdecznie zapraszamy!
1 marca 2019 r.
STO LAT!
Jubileusz 70-lecia obchodziła uroczyście 28 lutego br. Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy. W trakcie uroczystości rozstrzygnięto konkurs na Czytelnika Roku w kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy i zaczytana rodzina.

Rekordzistką okazała się Lena Wojtaszek, która przeczytała w ciągu minionego roku aż 303 książki. Były nagrody i wyróżnienia. Wyświetlono również film ilustrujący historię i działalność GBP w Kobylnicy.
O artystyczną oprawę uroczystości zadbał zespół „Ale babki”. Nie zabrakło urodzinowego tortu.
Wśród przybyłych z życzeniami i prezentami gości znalazł się starosta słupski Paweł Lisowski, który przekazał na ręce Renaty Sztabnik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy obraz przedstawiający jeden z najpiękniejszych budynków w Słupsku, siedzibę Starostwa Powiatowego oraz kilka nowych pozycji książkowych wydanych przez powiat słupski.
- W imieniu samorządu powiatowego chciałem Pani serdecznie pogratulować tego pięknego jubileuszu. Pogratulować osobiście Pani dyrektor i Pani współpracownikom, byłym i obecnym pracownikom. Pragnę skierować także słowa uznania w stronę wspaniałych czytelników, ponieważ biblioteka to wspomniani już pracownicy, ale przede wszystkim czytelnicy, którzy tworzą tę bibliotekę – powiedział starosta.
Bukiet kwiatów wręczył Renacie Sztabnik także Mariusz Smoliński, który na uroczystości reprezentował Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku. Życzeniom i gratulacjom nie było końca.


CER, fot. Jan Maziejuk
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku