28 lutego 2019 roku
„Czas wykrzesać iskrę”

27 lutego br. w Sali Lustrzanej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy  zorganizowano 16. Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną. Wydarzenie poświęcone było prezentacji najnowszej, piętnastej już antologii wierszy pt.„Czas wykrzesać iskrę”. Uroczyście wręczono publikację autorom tekstów w niej zawartych. Część wierszy zaprezentowano podczas spotkania.
O artystyczną oprawę uroczystości zadbała utalentowana wokalistka Paulina Łaga, laureatka Nagrody Specjalnej Starosty Słupskiego podczas ubiegłorocznego Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej w Damnicy, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku.
Antologia „Czas wskrzesić iskrę” została wydana w nakładzie 450 egzemplarzy. Znalazły się w niej wiersze 61 autorów  z kraju, ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Litwy, którzy zamieszczają swoje teksty w rubryce  „Wieś Tworząca”, publikowaną w dwumiesięczniku „Powiat Słupski”. Całą uroczystość poprowadził Zbigniew Babiarz-Zych, opiekun poetów z powiatu słupskiego, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Słupsku.
Gospodarzami spotkani bali wójt gminy Damnica Andrzej Kordylas i wicestarosta Rafał Konon. Wydarzenie zorganizowali: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy.

26 lutego 2019 r.
IDZIE WIOSNA 2019
REGULAMIN PRZEGLĄDU ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA NA www.kultura.slupsk.pl 
25 lutego 2019 r.
NOWA WYSTAWA W STAROSTWIE - OBRAZY ANNY ZDUŃCZYK

Już od dziś na holu I piętra Starostwa Powiatowego w Słupsku podziwiać można nową wystawę obrazów autorstwa Anny Zduńczyk.
Autorka urodziła się w Białogardzie. Jako dziecko przeprowadziła się do Słupska, gdzie uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 11 oraz do II LO im. Adama Mickiewicza (klasa biologiczno - chemiczna). Potem podjęła studia na Pomorskiej Akademii  Pedagogicznej na kierunku Biologia. Swoje wykształcenie uzupełniła o Germanistykę, Kosmetologię, Dietetykę i Przygotowanie Pedagogiczne.  W roku 2013 obroniła pracę doktorską z dziedziny lichenologii (nauki o porostach). Od 2005 r. pracuje w Akademii Pomorskiej w Słupsku jako wykładowca.
Zamiłowanie do sztuk plastycznych towarzyszy jej od najmłodszych lat. Hobbystycznie zajmuje się rękodziełem i tworzy ozdobne przedmioty użytku codziennego metodami mixed-media, quilling, decoupage i innymi (np. pudełka, kartki okolicznościowe, świece i świeczniki czy biżuterię z koralików).
Od kilku lat tworzy również obrazy stosując różnorodne techniki - haft krzyżykowy, filcowanie wełny i jedwabiu na mokro oraz na sucho, farby akrylowe czy quilling (skręcanie na specjalnej igle a następnie zginanie kolorowych pasków papieru).
Inspirację dla artystki stanowi głównie przyroda, zaś mnogość technik pozwala jej na ciągłe eksperymentowanie i poszukiwanie nowych środków twórczego wyrazu.

22 lutego 2019 r.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIU
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku