18 czerwca 2018 roku
Rozgrywki brydżowe
Dziś odbyło się kolejne spotkanie rundy eliminacyjnej Drużynowych Mistrzostw Słupskiego Towarzystwa Brydżowego 2018 w budynku przy ul. Szarych Szeregów 14B. Opiekę nad brydżystami sprawuje Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego. 


 
Wyniki 7 spotkania rundy eliminacyjnej DM 2018
 
Drużyna Gospodarzy
 
18.06.2018
 
Drużyna Gości
 
20(76)
 
Pianpur 
 
Stół nr 1
 
Drobinki
 
10(42)
 
25(147)
 
Zuchy
 
Stół nr 2
 
Koszut
 
0(38)
 
 -
 
Ład
 
Stół nr 3
 
Sławno
 
 -
 
18 czerwca 2018 r.
II FESTIWAL ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH ZIEMIA SŁUPSKA 2018
W dniu 17 czerwca br. (niedziela ) w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbył się II Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska 2018”. Rywalizację artystów poprzedziła uroczysta msza w Kościele Mariackim. Następnie barwny korowód przemaszerował ulicami miasta na teren parku prowadzony przez Ustecką Orkiestrę Dętą. Wystąpiło 21 zespołów (w tym 5 poza konkursem) prezentujących bardzo zróżnicowany repertuar. Przybyli na festiwal goście mogli wysłuchać zarówno piosenek ludowych z różnych regionów, jak i indiańskich ( wykonywanych przez zespół HUU SKA LUTA) oraz bawić się przy muzyce country dzięki  Honky Tonk Brothers – gwiazdom Festiwalu. Dodatkową atrakcję stanowiła niewątpliwie wizyta Marines z amerykańskiej bazy w Redzikowie oraz wierna rekonstrukcja wioski indiańskiej, gdzie odbywały się liczne konkursy dla dzieci.
Na Festiwal zawitało też wielu artystów ze swym rękodziełem, Koła Gospodyń Wiejskich z Redzikowa, Damnicy oraz Bruskowa Wielkiego, słupskie Wodociągi z akcją „Pij wodę prosto z kranu” i Wydział Promocji ze słupskiego Starostwa zaopatrujący gości w interesujące materiały informacyjne. Smakosze mogli zaopatrzyć się w swojskie wyroby wędliniarskie, nie zabrakło też słodyczy i przekąsek. Charytatywną zbiórkę prowadziła słupska fundacja Nadzieja działająca na rzecz dzieci niepełnosprawnych.
Wysoki poziom występujących zespołów sprawił, że Jury ( w składzie Zbigniew Babiarz- Zych, Teresa Czyżewska, Elżbieta Stec) miało niełatwe zadanie. Wreszcie po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:


I KATEGORIA (zespoły grające, śpiewające i tańczące)
Nagroda główna – 1000 zł : Zespół Góralski Równica z Ustronia
Wyróżnienie – 500 zł: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska” z Lęborka
 
II KATEGORIA ( zespoły grające i śpiewające)
Nagroda główna - 800 zł: Zespół Pietruchy z Biesowic
Wyróżnienie – 400 zł: Zespół Bierkowianki z Bierkowa
Wyróżnienie – 300 zł: Zespół Ballada z Koszalina
Wyróżnienie – 200 zł: Kapela Kaszubska Zgoda ze Słupska
 
Organizatorami II FZF był Powiat Słupski oraz Miasto Słupsk i Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Wsparcia finansowego udzieliła Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce, Wodociągi Słupsk, Herbaciarnia przy Spichlerzu Richtera oraz Bank Spółdzielczy w Ustce.
Patronat medialny sprawował Głos Pomorza, GP24.pl, a także Polskie Radio Koszalin i  Telewizja Kanał 6.
18 czerwca 2018 r.
Kolejna edycja Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich już za nami!
Do tegorocznego konkursu zgłoszono 22 filmy z całej Polski. Jury w składzie: przewodniczący – Adam Mroczek, członkowie – Joanna Gajdo i Monika Graczyk, postanowiło zakwalifikować do pokazu konkursowego 9 filmów. Nagrodę Grand Prix w postaci siedmiodniowego pobytu w Ustce w Domu Wczasowo – Sanatoryjnym „Perła” ufundowaną przez właściciela oraz Urząd Miasta w Ustce otrzymał Paweł Cichoński za film „Pokój Wojny”. II nagrodę otrzymali Anna i Arkadiusz Borowscy za film „Ramki” (autorzy nie zgłosili się na uroczystość rozdania nagród). III nagrodę w postaci karty podarunkowej o wartości 600 zł ufundowanej przez Centrum Edukacji Regionalnej oraz karty podarunkowej o wartości 300 zł ufundowanej przez Urząd Miasta w Ustce otrzymał Tomasz Kowal za film „Śniegi kosmosu”. Jury przyznało trzy wyróżnienia w postaci karty podarunkowej o wartości 200 zł ufundowanej przez Centrum Edukacji Regionalnej oraz karty podarunkowej o wartości 100 zł ufundowanej przez Urząd Miasta w Ustce, które otrzymali Tomasz Kowal za filmy „Śniegi kosmosu II”, Tomasz Kowal za filmy „Zbrodnia na Duchu”, oraz Damian Słowioczka za filmy „Przez żołądek do serc” (autor nie zgłosili się na uroczystość rozdania nagród). Nagrodę publiczności w postaci karty podarunkowej o wartości 300 zł ufundowanej przez Urząd Miasta w Ustce otrzymali Wojciech Antosik i Łukasz Bursa za film „Krzyk duszy, czyli historia Toli”.
 
15 czerwca 2018 r.
XIV Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej Wielokulturowe Pomorze
14 czerwca br. o godz. 9.00 w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku odbyło się XIV Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej "Co nas jednoczy?- drogi do niepodległości". Otwarcia  dokonała P. Bożena Żuk - Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku oraz P. Marzenna Mazur - Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Następnie wystąpili zaproszeni przez organizatorów goście.
Forum podzielone zostało na pięć bloków tematycznych:
- NIEPODLEGŁA W SŁOWIE I PIEŚNI
- NIEPODLEGŁA NAD MORZEM
- MUZYKA POLSKA
- MEANDRY NIEPODLEGŁOŚCI
- NIEPODLEGŁA W SZKOLE - OPOWIEDZIEĆ WOLNOŚĆ 
Wydarzeniu towarzyszyły także wystawy artystyczne oraz Targi Książki Regionalistycznej.

Imprezę prowadziła P. Grażyna Przybylak ( autorka projektu, konsultant ds. edukacji międzykuturowej oraz humanistycznej ODN w Słupsku) oraz P. Daniel Kalinowski (autor projektu z Akademii Pomorskiej w Słupsku).
Wsparcia finansowego udzieliło m.in. Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.


 
30 lipca 2018 roku
Serdecznie zapraszamy do nadsyłania
zgłoszeń do udziału w
Powiatowym Konkursie na Chleb i Wieniec Dożynkowy
Na Państwa zgłoszenia czekamy do
3 września 2018 roku. 
Poniżej do pobrania REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIA.


http://cer.slupsk.pl/files/Regulamin_1.pdf
http://cer.slupsk.pl/files/Formularz%20zg
%E2%94%BC%C3%A9oszeniowy.doc
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP